Kornel Makuszyński

Wiersz - I miejsce

Wiersz - II miejsce

Regulaminy konkursów:

1. „Portret Kornela Makuszyńskiego”

2. Wiersz o patronie

3. Prezentacja multimedialna „Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego”

4. Konkurs wiedzy II etapowy „Co wiesz o Patronie swojej szkoły?”

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody DNIA PATRONA SZKOŁY – Kornela Makuszyńskiego. Tym razem pod hasłem KORNELKI 2015.
Moderatorami w dużej mierze byli uczniowie klasy II g B w ramach projektu gimnazjalnego „Reżyser imprezy szkolnej” z opiekunem projektu panią Dorotą Nowak - polonistką. Ponadto pieczę nad działaniami w ramach imprezy objęły nauczycielki: p.Marzena Kamińska – informatyk, p.Ewa Jarzyńska – anglistka i p.Katarzyna Iwańska – germanistka.

Scenariusz Dnia Patrona miał następujący przebieg:

1. Przywitanie przybyłych nauczycieli i uczniów.
  2. Kilka słów wstępnych o Dniu Patrona jako projekcje klasy II gB.
  3. Piosenka „Kornel M. się zwał” w wykonaniu szkolnego chóru pod kierownictwem p. Małgorzaty Marglewskiej.
  4. Zabranie głosu przez  Dyrektor Szkoły panią Annę Ostrowską.
  5. Uroczyste nagrodzenie laureatów konkursów przeprowadzonych na terenie szkoły
    w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z okazji Dnia Patrona. Zaprezentowanie nagrodzonych prac.
  6. Przedstawienie teatralne „Mistrz Kornel” w wykonaniu uczniów klasy II gB oraz VIB przygotowane pod kierunkiem p. Doroty Nowak
  7. Podsumowanie uroczystości – wspólne zdjęcia laureatów wszystkich konkursów, częstowanie cukierkami, zakończenie i pożegnanie uczniów.

W ramach Dnia Patrona przygotowanych zostało przez uczniów szereg konkursów /regulaminy konkursów w zakładce/. Laureatami zostali:

Konkurs plastyczny „Portret Kornela Makuszyńskiego”
I miejsce Julita Bernert kl. IIIga,
II miejsce Kinga Bińkowska kl. II gb,
III miejsce – Klaudia Skwira – kl. IIIga,
wyróżnienie – Weronika Pietruszka- kl. IIIga

Warto podkreślić, że zwycięska praca została pięknie oprawiona i wisi w kąciku patrona na honorowym miejscu już na zawsze.

Konkurs literacki na wiersz o patronie:

I miejsce – Aleksandra Markowska kl. Igb

II miejsce – Dominika Marchewka kl.Igb

III miejsce - Piotr Banasiak kl. IIga

Julia Jaworska kl. IIga

Konkurs na prezentację multimedialną „Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego”

I miejsce ex equo – Aleksandra Woźnica kl. VIB i Krzysztof Chrząstowski kl.IIgb

Prezentacje zamieściliśmy w zakładce.

Konkurs międzyklasowy II etapowy „Co wiesz o Patronie swojej szkoły?”

Zwycięzca w kategorii klas podstawowych – Marta Zielińska kl. VIB

Zwycięzca w kategorii klas gimnazjalnych – Luiza Wąsik kl. IIIgb

Ponadto cała szkoła została udekorowana drogowskazami życiowymi „wyjętymi” z książek       Makuszyńskiego, zaprezentowane zostały zdjęcia i informacje pt.„Makuszyński jakiego nie znacie” , a każdy uczeń otrzymał znaczek upamiętniający obchody Dnia Patrona.   Atmosfera była bardzo wesoła, jak na prawdziwych urodzinach, wszyscy świetnie się bawili, a część uczniów z pewnością na nowo odkryła Kornela Makuszyńskiego – człowieka o wielkim sercu, pisarza z uśmiechem w herbie i jego wspaniałą twórczość.

Kolejna uroczystość za rok, a teraz zapraszamy do galerii zdjęć z  „KORNELEK 2015.”

Galeria zdjęć

W  dniach od 03.02 -  09.02.2014r. w naszej szkole został zorganizowany dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I –III
„Tydzień z patronem naszej szkoły Kornelem Makuszyńskim”

czytaj całość