Z życia biblioteki szkolnej


  Spotkanie autorskie pt.: „Zabawy z poezją”


   Uwaga! Uwaga!!! Z ostatniej chwili!!!

   Wydarzenie: Spotkanie autorskie pt.: „Zabawy z poezją”

   Zaproszony gość: Pani Hanna Niewiadomska
   Data:
   03 grudnia 2015

   Miejsce: biblioteka szkolna w ZSO w Natolinie
   Cel spotkania: zachęcenie dzieci do czytania książek, promocja czytelnictwa

   Odbiorcy: uczniowie Oddziałów Przedszkolnych i klas 1-3

  Miło nam ogłosić, iż w naszej szkolnej bibliotece odbyło się magiczne spotkanie z poetką i autorką książki „Bajczytanki pani Hanki” - panią Hanną Niewiadomską. Spotkanie było niezwykłe, gdyż pani Hania rozkochała w poezji wszystkich uczestników spotkania, a także zaraziła szkolnych moli książkowych dobrym humorem i entuzjazmem wynikającym z wykonywanej pracy. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy zabawnych, ale jakże i pouczających wierszyków: Bąk, Bałagan, Ręce, Kropka, Babcia, Ośmiornica, Felek kartofelek oraz ulubiony wiersz poetki Zakochane parasole. Pani Hania zachęcała dzieci do czytania książek, opowiadała o tym skąd czerpie inspiracje do pisania tekstów. Zdradziła nam także kilka informacji ze swego życia prywatnego: mieszka w Legionowie, ma trzech dorosłych synów i dwie wnuczki, z zawodu jest poligrafem, a pierwszy wiersz napisała z myślą o swoim najmłodszym synu. Obecnie stworzyła już ponad dwieście wierszyków. Pomysły na bohaterów tekstów bierze z otoczenia obserwując przedmioty, zwierzęta i ludzi.
  Podczas spotkania nie zabrakło czasu przeznaczonego na zabawę. Z niezwykłą przyjemnością bawiliśmy się wspólnie w dobieranie rymów i układanie wierszyków pt.: „Wesołe wierszyki”, „Nie ma jak rym”, „Wesołe rymy”.
  Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek, ale także podarowali pani Hani upominek – kartki z życzeniami czy ilustracje do wierszy autorki. Spotkaniem zachwyceni byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Dziękujemy Pani Hani za to, że „zaraziła” nas miłością do pisania, ponieważ każdy z nas zapragnął być poetą!

  Pani Haniu, dziękujemy za te radosne chwile z poezją, miłą, serdeczną atmosferę i zapraszamy do nas jak najczęściej!

  Zapraszamy na strone internetową poetki www.bajczytanki.pl/

  fotorelacja