Gres szkliwiony czy nieszkliwiony – jak wybrać ?

Urządzenie wnętrz i wykończenie przestrzeni mieszkalnej to niełatwe zadanie. Jeśli chcemy, aby zastosowane rozwiązania i produkty cieszyły oko i służyły nam przez wiele lat, warto rozważnie podejmować decyzje dotyczące stosowanych wzorów i kolorów oraz zwracać szczególną uwagę na jakość, trwałość oraz odpowiedni dobór zastosowanych materiałów wykończeniowych. Wykończenie wnętrza kafelkami, pomaga utrzymać schludny wygląd i czystość w pomieszczeniu. Decydując się na zastosowanie niezwykle popularnego w ostatnim czasie gresu, z całą pewnością staniemy przed potanianiem czy powinniśmy zdecydować się na gres szkliwiony czy nieszkliwiony. Odpowiedź na to pytanie zależy od przestrzeni, w której chcemy zastosować gres.

Nieszkliwiony jest rozwiązaniem idealnym we wnętrzach domowych, takich jak kuchnia czy łazienka, ze względu na bogactwo dostępnych na rynku wzorów i kolorów. Natomiast gres szkliwiony charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem trwałości, jego jednorodna struktura oraz wytrzymałość, czynią go idealnym rozwiązaniem w użytku komercyjnym oraz do stosowania na zewnątrz.

W zależności jednak od rodzaju wnętrza, użyć należy zupełnie innych produktów. Jednym z najbardziej uniwersalnych jest Gres Volter. Płytka charakteryzująca się dużą wytrzymałością i przyjemnym designem, z pewnością zwróci Twoją uwagę. Dzięki swojej strukturze mrozoodpornej doskonale nadaje się na taras, czy do garażu. Gładka powierzchnia natomiast sprawia, że utrzymanie czystości w miejscu, gdzie zastosowano gres, okaże się dziecinnie proste. Wyłożenie ścian, czy podług tym materiałem pozwoli cieszyć się ponadczasową stylistyką przez długie lata, co w przypadku płytek, jest jednym z najważniejszych czynników. Ponadto decydując się na gres Volter mamy pewność, że dzięki stonowanym odcieniom, z dodatkiem delikatnego, niewyróżniającego się w oczy, ale stylowego wzoru, nasze pomieszczenie zaaranżowane może zostać w dowolny lubiany sposób.