Jak i gdzie kupować płytki?

Pierwszą rzeczą jaką powinno się zrobić przed zakupem płytek jest nic innego jak tylko dokładny pomiar pomieszczenia, w którym płytki te mają być ułożone. Jeśli dane pomieszczenie ma, przykładowo, 10 metrów kwadratowych, to nie znaczy to, że należy zakupić tylko 10 metrów kwadratowych płytek. Trzeba ich kupić troszkę więcej. Dlaczego? Z prostych przyczyn. Płytki trzeba przycinać itp. Więc zawsze zużywa się ich nieco więcej. Skoro wie się już ile płytek trzeba zakupić, można przystąpić do wybierania odpowiedniego modelu.

Każdy kto choć raz robił remont mieszkania stanął przed pytaniem – gdzie kupić płytki?

Oczywiście najpopularniejszą odpowiedzią będzie : w budowlanych centrach handlowych.  Co jednak z tak popularnymi obecnie sklepami internetowymi? Jest ich miliony, a ceny jakie oferują są nierzadko o wiele tańsze niż w popularnych sklepach budowlanych. Jednak sklepy internetowe mają tą wadę, że nie można jej dotkną ani zobaczyć ich faktycznego wyglądu. No cóż, pozostaje zdjęcie i dokładny opis, chociaż one i tak nie są w stanie oddać w pełni prawdziwego wyglądu produktu.

Większość modeli można obejrzeć w Internecie. Jeśli jednak chodzi o sam zakup to lepiej jednak dokonać go w stacjonarnym sklepie. Dlaczego? Po prostu kupując za pośrednictwem sklepu internetowego nie można dotknąć, zobaczyć faktycznej struktury oraz rozmiaru. I mimo, że zazwyczaj wszystko jest dokładnie opisane, to nic nie zastąpi fizycznego doświadczenia danego przedmiotu. Z drugiej jednak strony, sklepy internetowe często proponują ceny o niebo korzystniejsze niż popularne centra stacjonarne. Zatem chyba najlepszym rozwiązaniem będzie obejrzenie płytek stacjonarnie, zapamiętanie ich modelu, a następnie znalezienie takowego w sklepie internetowym.