Jak wykorzystać płytki w kuchni

Weranda, pokój, korytarz. Wyremontowaliśmy już je. Ale przecież to jeszcze nie wszystko. W dodatku osobiście lubimy przebywać w kuchni. Sami upichcimy sobie coś. I jak się mamy do tego zabrać. No cóż, na pewno z pomocą nam przyjdą kafelki. W końcu to je kładziemy na ścianach, zresztą nie tylko na nich, aby poprawić wygląd ścian. Wiadomo – sama ściana, szara, matowa. A my przecież chcemy, aby ona taka nie była. My chcemy, aby ona nam się prezentowała ładnie. Ale to wcale nie wszystko.

Wystrojowi kuchni, zwłaszcza gdy coraz częściej jest ona otwarta na jadalnię i salon, stawiamy coraz wyższe wymagania. Nic dziwnego, że chcemy, aby kafelki, jeśli je wykorzystamy, były jak najbardziej estetyczne. Dzisiejsze materiały i technologie sprawiają, że nawet matowo wykończone płytki są łatwe w zmywaniu i nie gromadzą osadów. Aby wnętrze zyskało styl, możemy wykorzystać płytki prostokątne zamiast klasycznych małych kwadratów albo imitujące drobną mozaikę. Nie umieszczamy ich na całych ścianach, a jedynie pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami, czasem najlepiej będą wyglądać nawet tylko w części pomieszczenia. Kiedy mamy dużą kuchnię ze stołem jadalnym, gdzie zostawimy niezabudowaną ścianę, to pokryta ciekawymi płytkami – dostępne są imitujące cegłę, beton, drewno, kamień – stworzy fajny kontrast ze ścianami pokrytymi farbą. Kafelki w kuchni to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo sanitarne, ale i element, który warto wykorzystać do nadania wnętrzu stylu.

Bawiąc się różnymi fakturami ścian w dużym pomieszczeniu oraz umiejętnie rozgrywając kolory w mniejszym stworzymy niepowtarzalną przestrzeń, w której przebywać będziemy z przyjemnością. Nad blatami roboczymi w kuchni nie bójmy się żywych kolorów płytek i zadbajmy o ciekawe oświetlenie.

To zebranie, zastosowanie i umieszczenie w odpowiednich miejscach tych dwóch elementów sprawi, że nasze mieszkanie zmieni się w sposób zdumiewający. Tak, że nikt go nie pozna. I ściany, i podłoga i jeszcze inne miejsca będą całkowicie odnowione. A więc dzięki tym elementom będziemy w stanie odnowić całe mieszkanie. A czy dopasujemy je kolorystycznie czy pozostawimy kontrastowo – to już nasza sprawa.