Jakie płytki wybrać do łazienki

Dom. Miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy wolne chwile. Ale jest to również miejsce, które posiada niebagatelne znaczenie z wielu powodów. Aby sprawnie funkcjonował potrzebuje on salonu, kuchni, łazienki itp. Skupmy się teraz na łazience. A raczej na jej renowacji. W tym celu zastosujemy starannie wyselekcjonowane płytki. One posłużą nam do upiększenia całego mieszkania. No dobra, ale mówimy przecież o łazience. Tylko pytanie co mamy wybrać. Tutaj z pomocą nam przyjdą producenci płytek Cersanit.

 

Kiedy wchodzimy do jakiegokolwiek sklepu, hurtowni z materiałami do urządzania łazienek, to możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy. O ile kiedyś brakowało właściwych materiałów i armatury łazienkowej, to obecnie możemy raczej mieć problem z ich wyborem. Zastanawiając się nad aranżacją łazienek powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaka powinna być glazura i terakota.

 

 

Wybrane materiały muszą być przede wszystkim odporne na wodę, a także łatwe w utrzymaniu. Klienci najczęściej wybierają płytki ceramiczne, bo są one najłatwiejsze do położenia i najpraktyczniejsze. W każdym sklepie, a także przez internet możemy wybrać dowolny rodzaj i kolor płytek. Wydaje się, że największy problem jest właśnie z wyborem. Aby to zrobić właściwie trzeba przede wszystkim zastanowić się nad stylem urządzenia łazienki, dopiero potem szukać inspiracji. Wiele też zależy od wielkości łazienki. Inne płytki wybiera się do pomieszczenia niewielkiego, zupełnie inne do pokoju kąpielowego.

Jeśli nie mamy samodzielnych pomysłów, zawsze możemy skorzystać z gotowych wzorów lub poprosić o zaprojektowanie łazienki specjalistów. W sklepach natkniemy się na różne rodzaje płytek. Trzeba co nieco o nich wiedzieć. Na ściany są przeznaczone cieńsze płytki nazywane glazurą. Są pokryte specjalnym szkliwem umożliwiającym utrzymanie na nich czystości. Terakota to płytki przeznaczone przede wszystkim do układania na podłodze. Są dość grube, o odpowiedniej klasie ścieralności. Zdarza się, że terakota jest kładziona też na ścianach. Bardzo odporny na ścieranie i działanie płynów chemicznych jest gres porcelanowy. Wykonany jest z bardzo drobno zmielonego kaolinu oraz kwarcu. Osoby ceniące styl prowansalski i rustykalny wybiorą zapewne do łazienki klinkier. Poszczególne płytki nie są idealnie równe, ale to już taki styl. Polecany jest przez fachowców szczególnie ze względu na wytrzymałość i dobre parametry techniczne. Występuje w bardzo różnych kolorach i można go położyć nie tylko na podłogi ale i na ściany.