Płytki zamiast paneli?

Chcąc stworzyć coś wysokiej klasy będziemy musieli, czy też raczej chcieli, sięgnąć po towar z górnej półki. Z wysokiej jakości wyrobu uda nam się wytworzyć wysokiej jakości przedmiot, produkt gotowy. Taki, który będzie w stanie zaspokoić gusta wizualne najbardziej wymagających osób. I jednocześnie sprawić, że nasze własne mieszkanie będzie nam się niezwykle podobać.

Cóż w tym celu należy uczynić. Przydadzą nam się tutaj producenci płytek Paradyż – jest to znana i dobra marka. I co więcej jeżeli zainteresują nas płytki oraz inne wyroby tejże właśnie marki to będziemy mogli skorzystać z niejako gotowych wzorców, których jest cała masa. Firma ta, podobnie jak zresztą wielu innych producentów płytek, posiada całą masę gotowych wyrobów i wzorców. Tak, że nie będziemy mieli problemu z urządzeniem pokoju, salonu, kuchni, łazienki oraz innych miejsc. Jest to szczególnie pomocne albowiem będziemy mogli liczyć na fachową pomoc tejże oto firmy. A to znacznie upraszcza sprawę. Wprawdzie możemy poeksperymentować. Ale w tym przypadku lepiej jest posiadać odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. I dlatego dobrze jest zdać się na pomoc fachowca. Doświadczonego, który oferuje nam szeroki wybór. A wszystko będzie starannie do siebie dopasowane i dobrane. Tak, że będziemy mieli niesamowity wybór kolorów i wzorców. Tak, że nasze pomieszczenia będą wyglądały jak z okładek czasopism. Czy to chcemy brązowo, szaro, matowo czy też jeszcze inaczej. Czy może również chcemy różnokolorowo. A jeżeli chcemy mieć podłogę w różne kształty i wzorce i pokrywającą się z nimi ścianę to również możemy sobie na to pozwolić. Zresztą kolorystyka dotyczy nie tylko podłogi i ścian, ale również mebli. No i tego co za oknem. Bo jeżeli już będziemy mieli odpowiednią podłogę to należy na niej postawić odpowiednie meble. Tak, aby całość się wzajemnie komponowała. I prezentowała się pięknie. Czyli kanapy, sofy, a także stoły oraz inne meble. I tego pozostaje nam wszystkim sobie życzyć.

Wykorzystanie płytek w salonie nikogo już dzisiaj nie dziwi – mamy przecież specjalne gresy, klinkiery, imitacje cegieł na ścianę. Użycie ceramicznych materiałów to wygodne rozwiązanie, kiedy pokój wychodzi na taras, wtedy łatwo posprzątać naniesione błoto. Pozwala też oddzielić otwarty salon od części kuchenno-jadalnej lub wręcz przeciwnie – połączyć te przestrzenie, sprawiając wrażenie, że przebywamy w rozległym apartamencie. Płytki na ścianę o różnych strukturach pozwalają stworzyć ciekawe efekty i są niezastąpione we wnętrzach w industrialnym stylu, jak też mających stwarzać nastrój starego domu.

Jednak dostępne są także i płytki na podłogę w salonie, inne niż te tradycyjne. Podoba nam się beton, a nie odważymy się zostawić takiego surowego materiału w swoim domu lub boimy się o utrzymanie czystości – żaden problem. Coraz częściej producenci płytek na przykład oferują także imitacje drewna, parkietu i paneli czy innych materiałów. Takie rozwiązanie jest łatwiejsze do umycia, nie wymaga pielęgnacji jak drewno i jego pochodne, jest znacznie trwalsze niż laminaty i wykładziny. Na pierwszy rzut oka jest natomiast nie do odróżnienia przy dzisiejszych technologiach, ma nawet odpowiednią fakturę. Świetnie sprawdzi się wraz z ogrzewaniem podłogowym.