Święto liczby π

Już po raz trzeci obchodzimy w naszej szkole „Święto liczby Pi”. Z roku na rok wydarzenie to przyciąga coraz większą uwagę, a tegoroczne obchody przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Przygotowaniom nie było końca…

13 marca odbyła się lekcja pt. „Odkrywamy tajemnice liczby Pi”, na którą zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas 1-6 PSP wraz z nauczycielami. Uczennice klasy 1 gimnazjum realizujące projekt edukacyjny „Równe szanse dla wszystkich” przygotowały krótką prelekcję, podczas której młodsi koledzy i koleżanki  poznali różnicę między kołem a okręgiem, dowiedzieli się czym jest promień i średnica, obejrzeli film z cyklu „Matematyka na faktach- Niewymierna liczba Pi”, aż wreszcie mogli sami odkryć zależność między obwodem koła a jego średnicą dzięki ćwiczeniom praktycznym.

14 marca był dniem, w którym wyczekiwaliśmy wyników konkursu „Matematyczny świat” organizowanego przez wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nasza szkoła zdominowała podium:
    I miejsce- Wiktoria Wdowska klasa 1 G
    III miejsce- Natalia Mąkosa klasa 6
    Serdecznie gratulujemy !!!

. .

15 marca to dzień długo wyczekiwanego „Pikniku”…pizzerinki, picolo, pierniki, pisanki, pieguski, pieniążki czekoladowe i wiele, wiele innych smakołyków rozchodziło się szybciej niż świeże bułeczki. Dziękujemy uczniom oraz rodzicom, którzy przygotowali tego dnia te wszystkie smakołyki oraz tym, którzy dokonali zakupu. To dzięki Wam na cele szkolne została zebrana kwota ponad 1000zł. Bez Was nie udałoby się to. Serdecznie dziękujemy.

Kamila Rozwadowska
    Bożenia Seweryn

.

Z okazji "Święta liczby pi" życzymy Wam wszystkiego niewymiernego !!!