PO LEKCJACH


Rok szkolny 2016/2017


Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego  Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez dzieci. We wtorek  21 marca 2017r. o godz. 8.50 podczas uroczystego apelu, uczniowie klas 0 - III pożegnali zimę i przywitali wiosnę śpiewając wesołe piosenki i recytując wiosenne wierszyki. Natomiast uczniowie klasy Ia przygotowali z tej okazji krótką inscenizację pt.: „Witamy wiosnę" i „Przyjście wiosny". Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęła Pani Małgorzata Rochowska, która przeczytała nam kilka wierszy o tematyce wiosennej. Po krótkim apelu dzieci udały się do klas  na zajęcia plastyczne, podczas których wykonywały projekt sukni dla Pani Wiosny. Prezentacja prac odbyła się na korytarzu szkolnym. Natomiast klasa IIIb zaprezentowała dodatkowo
w tym dniu, piękne wiosenne kapelusze. To był miły, zielony i pełen inspiracji, wiosenny dzień.

fotorelacja


Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo

Więcej


"Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe
w regionie radomskim
w latach 1945-1950"

Więcej


"Święto liczby π"

13 - 15 marca 2017 r.

Więcej


 

Przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków" w Publicznej Szkole Podstawowej w Natolinie.

Zainteresowanie teatrem można rozwijać na wiele sposobów. Jednym z nich jest angażowanie uczniów do występów na deskach szkolnej sceny. Uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w twórcze działania, realizując jedno z ostatnich zadań do osiągnięcia celu, jakim jest zdobycie przez naszą szkołę Certyfikatu Nowoczesnej Edukacji Wczesnoszkolnej.
7 marca 2017r. z okazji Dnia Kobiet oraz w ramach realizacji projektu „Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna” w naszej szkole, uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem pani Joanny Królickiej wykonali dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów z klas I-III oraz rodziców spektakl na podstawie bajki pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”. Występ uczniów klasy III uatrakcyjniały sceny taneczne w wykonaniu klasy Ib i IIc pod kierunkiem pani Ewy Wikalińskiej i  pani Pauliny Szwarc- Szczepanik. Uczniowie z klasy Ia z pomocą wychowawczyni pani Anny Suchowskiej wcieliły się w rolę leśnych zwierzątek. Dzięki wykorzystaniu bogatej scenografii, ciekawych kostiumów oraz doborze właściwej muzyki przedstawienie bardzo się podobało.  Bajka była wystawiona w nowoczesnej wersji, zachowując przy tym walory wychowawcze. Przedstawienie sprawiło zarówno aktorom jak i publiczności wiele radości.  

fotorelacja


Szkolne rozgrywki gier dydaktycznych w edukacji wczesnoszkolnej.

         W naszej szkole w ramach działań konkursu pt.: „Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna” został zorganizowany w dniu 06.02.2017r. turniej gry w szachy oraz warcaby. 
Przedstawiamy krótkie sprawozdania z przebiegu tych rozgrywek.

fotorelacja


FERIE ZIMOWE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NATOLINIE

fotorelacja


Ciekawi goście w naszej szkole!

18 stycznia 2017 r. na zaproszenie Szkolnego Koła LOP przybyły do naszej szkoły przedstawicielki z Fundacji Straży Ochrony Zwierząt, mieszczącej się we Wrzosowie gm. Jedlnia Letnisko - Pani Karolina Petelska - inspektor Straży Ochrony Zwierząt oraz wolontariuszki: Joanna Piwońska i Beata Pniewska.
Wolontariuszki bardzo ciekawie opowiadały o tym jak działa Fundacja i czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się też jak należy obchodzić się z czworonogami i innymi zwierzętami domowymi np. chomikiem czy świnką morską. Wolontariuszki uświadamiały dzieciom jakie są potrzeby zwierząt, co nam wolno, a czego nie wolno. Dzieci poznały zasady, dzięki którym ich kontakt z psem będzie miły i przyjemny zarówno dla czworonoga jak i dla nich samych. Wolontariuszki przybyły na spotkanie z bardzo sympatycznymi czworonogami: Snikersem - rasy  beagle i Sarą - rasy husky, które wzbudziły u dzieci bardzo duże zainteresowanie. Zabawa z psami wniosła dużo pozytywnych emocji oraz dała dzieciom wiele radości i uśmiechu.
Po spotkaniu uczniowie klas 0 - III przekazali na rzecz Fundacji 151,156 kg karmy, 6 koców i 1 kołdrę.

Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Inspektor i wolontariuszkom za przeprowadzenie ciekawych zajęć na terenie naszej szkoły!!!

fotorelacja


FERIE ZIMOWE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NATOLINIE

fotorelacja


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.


Poranek z teatrem dla najmłodszych.
W dniu 29 stycznia 2017r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunem odwiedzili Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, gdzie mogli obejrzeć spektakl pt.: „Kot w butach". Było to interaktywne przedstawienie z elementami edukacyjnymi. Klasyczna interpretacja bajki Charlesa Perrault o człowieku i kocie, którzy nawiązują przyjaźń zbudowaną na zaufaniu.
Fundatorem biletów był Pan Piotr Piaseczny Radny Gminy Jedlnia Letnisko i Sołtys Lasowic.
Spektakl sprawił dzieciom dużo przyjemności i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Na scenie zagościły: Lena Żak, Maja Mąkosa i Asia Sowa

Dziękujemy!

Zdjęcia


Pan Dawid Pekalla - taternik i alpinista w naszej szkole

Dnia 23.01.2017 w naszej szkole odbyła się prelekcja pana Dawida Pekalli taternika i alpinisty. Prelekcja miała na celu przybliżenie młodzieży z naszej szkoły projektu realizowanego przez pana Pękallę. Projekt ma bardzo śmiałe założenia, a mianowicie zdobycie Korony Europy dla Radomia.  Pan Dawid wraz z grupą przyjaciół postanowił zdobyć w ciągu pięciu lat wszystkie najwyższe punkty Europy, a przez to propagować w naszym mieście ideę wspinaczki wysokogórskiej i turystyki.
Prelekcji towarzyszył pokaz slajdów i filmów z już odbytych 20 wypraw. Po prelekcji wśród uczniów zostały rozlosowane nagrody: koszulki z logo projektu, książki o tematyce górskiej oraz bilety wstępu na ściankę wspinaczkową „Grota”, siłownię i do kręgielni Platinum.


  Młodzieżowa Rada Gminy Jedlnia Letnisko w Domu Pomocy im. Wincentego Pallotiego

  więcej


  Uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia 18. 01. 2017 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka. więcej

fotorelacja


Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Jedlnia Letnisko

Dnia 16.01.2017r. odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Jedlnia Letnisko. więcej


"Betlejem jest w Nas"

 

Więcej

Fotorelacja


Uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych i Klasy Ia w Wiosce Świętego Mikołaja

 

Więcej


MIKOŁAJKI W "HULA PARKU"

Więcej


Mikołajki na sportowo

Klasy I-III Szkoły Podstawowej

Klasy IV-VI i Gimnazjum


 


"Tolerancja na co dzień"

W dniach 25.11 -  02.12. 2016 r., w ramach realizacji zadań ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, odbył się tydzień tolerancji w takcie którego odbyły się zajęcia w klasach I-III. Przygotowali je i przeprowadzili wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej.   Pomarańczowa wstążeczka (symbol tolerancji ) przypominała uczniom o różnicach miedzy ludźmi, a zajęcia oscylowały wokół tematów: „Tolerancja na co dzień", "Inny, a jednak taki sam”.

więcej


Cała Polska Czyta Dzieciom

23 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie miłośników czytania dzieciom. Tym razem tematem przewodnim było „Czytanie łączy pokolenia”. Do czytania wierszy Juliana Tuwima zaprosiliśmy: Panią Dyrektor - Beatę Baryłkę, Pana Wicedyrektora - Leszka Pożyczkę, Sekretarza Gminy Jedlnia-Letnisko - Panią Emilię Romanowską, rodziców naszych uczniów: Panią Ewę Czerwińską, Panią Emilię Kubę i Pana Sebastiana Rajchel oraz babcię Iwa – Panią Emilię i babcię Franciszkę z DPS. Dla uświetnienia imprezy i rozwinięcia więzi międzypokoleniowej do udziału w uroczystości zaprosiliśmy również seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem” w Radomiu oraz chętnych rodziców i dziadków dzieci, uczących się w oddziałach przedszkolnych.

więcej

 

Dzień łasucha

 

Więcej


Dzień życzliwości

 

Więcej


Z wizytą na „Zdrowym Śniadanku” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 
z Oddziałami Integracyjnymi im. św. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA w Radomiu

Dnia 14 listopada 2016 roku uczniowie z klasy III b wraz z wychowawczynią Joanną Królicką wybrali się do jednej ze szkół w Radomiu.  Do PSP Nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka zostali zaproszeni na „Zdrowe Śniadanko”, które zostało przygotowane specjalnie dla nich przez uczniów z klasy II b, rodziców oraz wychowawczynię panią Agnieszkę Dujkę. (...) więcej

fotorelacja


Uroczysty apel z okazji

Święta

Niepodległości

 

Więcej


Debata kandydatów na

radnych do Młodzieżowej

Rady Gminy 2016

oraz wyniki wyborów

Więcej


Jak obchodziliśmy "Światowy Dzień Oszczędzania"?

Światowy Dzień Oszczędzania obchodzony jest corocznie 31 października z inicjatywy przedstawicieli  banków europejskich. Przedstawiciele banków zachęcają do oszczędzania i zakładania Szkolnych Kas Oszczędności. W naszej szkole także działa już od kilku lat Szkolna Kasa  Oszczędności, która skupia jak na razie 10 uczniów. Uczniowie ci systematycznie oszczędzają pieniądze "na marzenia". Życzymy im sukcesu.

W związku z tym dniem 28 października 2016 r. odbył się w naszej szkole apel pt.: „Grosz do grosza, czyli uczymy się oszczędzać". Apel przygotowali uczniowie z klasy IIIa pod kierunkiem pani Agnieszki Chrzanowskiej. Uczniowie przedstawili krótką historię Dnia Oszczędzania oraz w humorystyczny sposób przedstawili scenki o oszczędzaniu, o tym co można jeszcze  oszczędzać oprócz pieniędzy. Na zakończenie odbył się "zagadkowy konkurs" z nagrodami. Opiekun SKO - pani Anna Suchowska wręczyła nowym członkom książeczki oszczędnościowe.

Życzymy miłego oszczędzania!!!!

fotorelacja


"Bezpieczny dom"

Dnia 26 października oraz 8 i 14 listopada 2016 r. uczniowie klas 0 - III wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Dzieci uczestniczyły tam w zajęciach edukacyjnych z cyklu "Bezpieczny dom" i projekcie "Ognik". Pierwsza część zajęć odbyła się w garażach, gdzie uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie i ich nowoczesne wyposażenie. Na drugą część zajęć uczniowie zostali zaproszeni do pomieszczenia przedstawiającego wnętrze domu. Tam wysłuchali pogadanek o tym jak należy posługiwać się sprzętem elektrycznym i jak reagować gdy zauważymy pożar oraz obejrzeli filmy edukacyjne. Dowiedzieli się też jak działają czujniki dymu i czadu, i uczyli się zachowań podczas ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Dzieci z kl. Ia i oddziału przedszkolnego 0b odwiedziły także izbę pamięci, w której obejrzały eksponaty dokumentujące bogatą historię placówki: sztandary, odznaczenia, dawne maszyny, stroje, hełmy strażackie, pamiątkowe zdjęcia, figurkę patrona strażaków - św. Floriana.
Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiedzy i niezapomnianych wrażeń.

fotorelacja


Ślubowanie uczniów klas I

Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie


Dnia 21 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych.
O godz. 16.00 do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, przy dźwiękach werbli, wkroczyli w pełnej gali pierwszoklasiści, których gromkimi brawami przywitali zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Pani Beata Baryłka, Wicedyrektor Szkoły Pan Leszek Pożyczka, Wójt Gminy Jedlnia Letnisko Pan Piotr Leśnowolski, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz rodzice.
Rozległy się pierwsze dźwięki "Poloneza z filmu Pan Tadeusz" - Wojciecha Kilara. Dzieci dostojnie kroczyły w rytm melodii. Zaprezentowały różne przejścia parami i w czwórkach, po kole oraz tunel.  Po tak dostojnym tańcu przyszedł czas na program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Anny Suchowskiej i pani Ewy Wikalińskiej, na który składały się wiersze i piosenki o szkole, wesołej zabawie, systematycznej nauce, pracowitości, przyjaźni i koleżeństwie.
Mali artyści stanęli na wysokości zadania i pokazali na co ich stać. Ich występy wszystkim się bardzo podobały o czym świadczyły głośne i długie brawa. Niejednym rodzicom pojawiła się łezka wzruszenia na widok ich pociech.
Po części artystycznej przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie. Po uroczystej przysiędze Pani Dyrektor Beata Baryłka oraz Wójt Gminy Jedlnia Letnisko pan Piotr Leśnowolski dokonali pasowania "małych bohaterów dnia" na uczniów naszej szkoły. Dzieci na dowód pasowania otrzymały od  swoich Pań pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców drobne upominki. Natomiast uczniowie klas drugich poczęstowali pierwszoklasistów jesiennymi darami - rumianymi jabłuszkami. Na zakończenie uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękowała dzieciom za piękny występ i życzyła im samych szóstek i piątek oraz dużo sukcesów w nowym roku szkolnym. Miłe słowa i życzenia skierował do dzieci  również Wójt Gminy Jedlnia Letnisko. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia  i wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych pierwszoklasistów.
Uroczystość przebiegała w podniosłej i zarazem sympatycznej atmosferze, a uczniowie klas pierwszych godnie przystąpili do grona uczniów naszej szkoły. Wszystkie zadania wykonali znakomicie!

Uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego zachowania, a ich Rodzicom i Wychowawcom zadowolenia, satysfakcji i dobrych owoców swojej codziennej pracy!

Galeria zdjęć


Spotkanie z przedstawicielami Policji

Dnia 17.10.2016r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z panią policjant st. asp. Kamilą Adamską, policjantem sierż. sztab. Pawłem Lenarcikiem, st. sierż. Adamem Jamrozy oraz psem policyjnym o imieniu Saba. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótkie filmy dotyczące bezpieczeństwa, dowiedzieli się  jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu, o czym należy pamiętać podczas korzystania z Internetu oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń, które mogą ich spotkać na co dzień. Ostrzegali również  przed kontaktem z osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Podczas spotkania policjanci omówili jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami, jak się zachować w przypadku ataku psa. Goście pokazali i przećwiczyli z dziećmi pozycję obronną podczas ataku psa tzw. pozycję „żółwia” . Należy jednak pamiętać, że nie wolno drażnić psa, uciekać oraz patrzeć psu w oczy.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Podziwiali pokaz umiejętności psa, który chętnie wykonywał polecenia swojego opiekuna. Na koniec mogły dotknąć i pogłaskać psa, oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Uczniowie będą się czuć bezpieczniej.
Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z nami.

Fotorelacja ze spotkania


Kampania Społeczna "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!"

W piątek 7 października 2016 r. odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i dotyczyło kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!". W czasie spotkania pracownicy Ochrony Kolei przekazywali najmłodszym informacje na temat, jak duże znaczenie ma zachowanie ostrożności przy przechodzeniu przez tory, stosowanie się do znaków ostrzegawczych, unikanie tzw. "dzikich przejść", zaprzestanie zabaw w pobliżu torów. Uczniowie obejrzeli też kilka filmów edukacyjnych. Na zakończenie odbył się również mini  konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci otrzymały także opaski odblaskowe, kolorowanki i książeczki edukacyjne.
/fotorelacja/


Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2016

 

Więcej


W dniu 21.09.2016 roku uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny  pojechali do Lublina na UMCS na  57 Pokazy Fizyczne organizowane przez Instytut Fizyki. Tematami przewodnimi były:

 • Elektromagnes
 • Ciecze
 • Fizyka ludzkiego ciała
 • Rezonanse

Uczniowie byli zachwyceni różnorodnością prezentowanych eksperymentów i bardzo chętnie brali udział w doświadczeniach. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziły pokazy dotyczące fizyki ludzkiego ciała.
Po ciekawej lekcji fizyki pojechaliśmy na lekcję historii – zwiedzaliśmy Państwowe Muzeum na Majdanku. Tu w ciszy i zadumie słuchaliśmy trudnej historii naszej Ojczyzny.
Opiekunami wycieczki były: pani Agnieszka Tkaczyk – Żylińska, pani Iwona Syta i pani Małgorzata Rochowska.

fotorelacja


Dzień Chłopaka w Hula Parku - uczniowie klas 0a, 0b i Ia

fotorelacja


Rok szkolny 2015/2016Wakacyjne wycieczki rowerowe

Więcej


Wakacje w pełni, pogoda piękna, więc uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Wolny czas spędzili aktywnie w stadninie koni w Jedlni Letnisko oraz nad zalewem w Siczkach pod opieką p. Agnieszki Chrzanowskiej i p. Dagmary Gajewskiej.

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa

WięcejZakończenie roku szkolnego 2015/2016 Gimnzjum

Więcej


 Spływ kajakowy rzeką Pilicą

Więcej

 Projekt gimnazjalny „Życie to nie teatr…?”

Więcej


ZIELONA SZKOŁA ...to zawsze budzi entuzjazm w uczniach, od tych najmłodszych do tych najstarszych. Tak było i tym razem. W dniach od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły oraz uczniowie klasy 1gB  wraz z wychowawcami przebywali na "zielonej szkole" w Ośrodku Wypoczynkowym "KŁOBUK" w Nowej Kaletce położonym  nad jeziorem Gim wśród sosnowych lasów, województwo warmińsko-mazurskie. Od przyjazdu do wyjazdu wydarzyło się wiele. Niechętnie opuszczaliśmy miejsce, które zachwycało szczególnie nocą. Tak rozgwieżdżonego nieba odbijającego się w lśniącej tafli wody, nie można zobaczyć nigdzie indziej!  Zdjęcia powiedzą więcej o tym, jak i gdzie spędzaliśmy czas.

Zapraszamy do galerii wspomnień"Mali Polacy,
wielcy Patrioci"

uroczystości towarzyszące
Świętu Konstytucji 3- go maja
w naszej szkole

Więcej"Pomagam z uśmiechem"

Mały Wolontariat działający w naszej szkole

Więcej


Rowerami do Królewskich Źródeł

W sobotę 7 maja 2016r. nauczycielka geografii - p. Ewa Fundowicz zorganizowała wycieczkę rowerową do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła w okolicach Pionek. W wyprawie wzięło udział 12 uczniów (z kl.IIIGb – A. Chrzanowska, M. Figura, J. Jaworska; IIGa – K. Giermasiński, I. Gwardiak, K. Pasek; IIGb – A. Leszczyńska; 6 – T. Fundowicz, W. Giermasińska, P. Kowalski, D. Kutkowska, A. Mąkosa) oraz nauczycielki p. Agnieszka Bińkowska i p. Ewa Mąkosa.
Do Pionek drużyna dojechała pociągiem. Podczas wyprawy dopisała piękna pogoda. Uczniowie poznali nowe miejsca, gdzie można aktywnie i zdrowo spędzać wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. Razem z p. Ewą Fundowicz przygotowali ognisko i wszyscy upiekli kiełbaski. Była chwila na rozmowy oraz grę w piłkę ale również czas na bliskie spotkania z przyrodą.

fotorelacja


  Apel Wielkanocny
  "Przez krzyż do chwały"

  Więcej


  Pierwszy Dzień Wiosny - na sportowo!

  Więcej  Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Jedlnia-Letnisko

  W poniedziałek 22 lutego uroczystą sesją rozpoczęła pracę  Młodzieżowa Rada  Gminy. 15 radnych, wybranych przez uczniów gminnych szkół, złożyło ślubowanie i oficjalnie rozpoczęli pełnienie swojej funkcji. Obrady otworzyła radna – seniorka, czyli najstarsza przedstawicielka dzieci i młodzieży. Pod jej kierunkiem dokonano wyboru Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy. W tajnym głosowaniu, uczennica naszej szkoły – Natalia Zielińska- została wybrana na przewodniczącą MRG. Jesteśmy pewni, że doskonale poradzi sobie z powierzonym zadaniem. Do Prezydium weszli również Jakub Górka, jako wiceprzewodniczący i Lena Żurawska, której powierzono funkcję sekretarza.
  Radnym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

  Relacja i zdjęcia z portalu internetowego gminy


  Pierwsza Pomoc w Naszej Szkole

  11 stycznia 2016r. w naszej szkoły gościliśmy ratowników medycznych z Jednostki Wojskowej 4938 w Radomiu– pana Marka  Pęzioła i pana Artura Marczykowskiego. Spotkanie miało na celu przeszkolenie klas III gimnazjum z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy bardzo dokładnie opowiedzieli jak należy się zachować przy udzielaniu pierwszej pomocy. Każdy miał możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie pod okiem specjalistów. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ratowników, jak również zadawali im pytania, na które Ci z wielkim zaangażowaniem odpowiadali. Ta lekcja uświadomiła nam jak ważna jest praca ratowników medycznych i na czym ona polega. Zdobytą wiedzę uczniowie mogą przekazywać innym i przede wszystkim wykorzystywać ją w nagłych wypadkach.
  Szkolenie zostało zorganizowane i  przeprowadzone pod okiem p. Agnieszki Tkaczyk – Żylińskiej, która jako nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa ukończyła kurs udzielania pierwszej pomocy.

  fotorelacja


  Ferie zimowe

  .

   

  W poniedziałek - 1 lutego 2016 r. uczniowie gimnazjum ZSO w Natolinie wraz z nauczycielką wychowania fizycznego udali się na lodowisko MOSiR w Radomiu, aby udowodnić, że AKTYWNIE ZNACZY AMBITNIE.
  Grupę „6 wspaniałych + jedna” utworzyli: Julia Chmielewska, Oskar Galiszewski, Daria Kiraga, Kornelia Lewandowska, Monika Mąkosa, Paulina Mąkosa oraz
  p. Agnieszka Bińkowska.
  Dwie godziny jazdy na łyżwach (nauki i doskonalenia), dobrej zabawy zorganizowanej przez instruktora hokeja na lodzie (p. Dariusza Wróblewskiego - chyba) przyniosły nam wiele radości i nowych wrażeń.
  To był naprawdę dobry początek ferii zimowych.


   

  Wielki powrót

  Powróciliśmy, bo okazało się, że jesteśmy wciąż „poszukiwani”. Dopytywania, kiedy się znów pojawimy, sprawiły, że redakcja reaktywowała się i …uważajcie, bo jako wszędobylscy dziennikarze będziemy wszędzie J.

  Skład Redakcji „Lustra Szkoły”:

  Naczelny redaktor         Dawid Misterek

  Fotoedytor                       Wojtek Czerwiński / Weronika Szczęsna

  Redaktorzy                      Janek Kalbarczyk / Adam Kolasa / Ola Markowska / Szymon Siczek / Ela Włodarczyk / Marta Zielińska

  Opiekun literacki:          pani Dorota Nowak

  Opiekun składu:            pani Marzena Kamińska

  Czytaj pierwszy w tym roku numer "Lustra Szkoły".


  DZIEN PATRONA
  dla oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III

  Dziś trudno zliczyć ile szkół w Polsce nosi jego imię. Co roku też świętujemy Dzień Patrona- wielkie święto Kornela Makuszyńskiego, szkoły i każdego ucznia. . .
  24 lutego 2016r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona dla uczniów klas O-III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie. Program artystyczny pt.: „Dzieci Kornela” przygotowali uczniowie z oddziału przedszkolnego 0a oraz klas IIb i IIc pod opieką wychowawczyń: Dagmary Gajewskiej, Joanny Królickiej i Justyny Fliszkiewicz.
  Aktorzy wcielili się w postacie bohaterów utworów Kornela Makuszyńskiego i przybliżyli uczniom naszej szkoły historię niektórych dzieł literackich poety . Opowiedział nam swe przygody Koziołek Matołek, przybyła wesoła Małpka Fiki Miki, dwóch takich jak Jacek i Placek również przedstawili swą historię. Mogliśmy poznać także dzieje Adama Cisowskiego, Basi, Ewy i  wielu innych. ..

  fotorelacja

  Podczas uroczystości ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”. Pan Dyrektor Leszek Pożyczka wręczył dyplomy i nagrody.
  W konkursie plastycznym wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III szkoły podstawowej.
  LAUREACI KONKURSU:
  I miejsce: ZUZANNA STACHOWICZ  odział przedszkolny 0 A
  II miejsce: OLIWIA BRACH  kl. III B
  III miejsce: SZYMON KOZŁOWSKI  kl. I A
  WYRÓŻNIENIA:
  MAGDALENA MARKOWSKA kl. III
  PIOTR MICHALSKI kl. II C
  ZUZANNA SIKORA oddział przedszkolny 0 A


  Niebiański Dzień Patrona

  W dniu 27.01.2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Natolinie odbył się „Niebiański Dzień Patrona – Kornela Makuszyńskiego”. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Jedlnia-Letnisko pan Piotr Leśnowolski, Przewodnicząca Rady Gminy Jedlnia Letnisko pani Bożena Grad, Kierownik Referatu Edukacji i Kultury pani Emilia Romanowska, trenerzy formacji CMG Radom państwo Monika i Cezary Gruszka.
  Podczas uroczystości pan Wójt wręczył nagrody uczniom biorącym udział w konkursie „Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego”.
  Program artystyczny przygotowali uczniowie klas IGa i IIGa pod opieką wychowawczyń: pani Małgorzaty Rochowskiej i pani Edyty Wiosny. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się w przedstawieniu.
  Uroczystość uświetnił wytęp formacji CMG Radom, który spełniał marzenia Kornela Makuszyńskiego. Zarówno gra aktorów i występ taneczny spowodował, że „czuliśmy się jak w niebie”.

  Galeria zdjęć

 


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

 


Debata kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Gminy

 


Finał Szlachetnej Paczki

w naszej szkole

 


MÓZG 2016 „ GAME i fikcja”

W czwartek 21 stycznia 2016r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z p. Agnieszką Tkaczyk-Żylińską i p. Kingą Neską wzięli udział w wystawie interaktywnej MÓZG 2016 „ GAME i fikcja” stworzonej przez uczniów przy współpracy z nauczycielami Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Przy przygotowaniu wystawy zużyto takie gry jak DIXIT, Edulengo, LABirynt, Life is Strange i wiele innych.  Wystawa dzieliła się na rozdziały: LABirynt, Teoria chaosu, ElectricJenga, Edulego, DIXIT, VR, mGRY, Jak stworzyć grę?. Pomimo tego, że były to gry miały za zadanie pokazanie uczniom, jak wiele mają one wspólnego z naszym życiem. „Życie, to historia, którą piszemy sobą. Czy wiesz jak ją pisać? Czy wiesz jak grać w grę pod nazwą „Życie”? Wystawa dała uczniom wskazówkę jak wygrać główną nagrodę – SIEBIE”. „Rzeczywistość planszowa, rzeczywistość wirtualna, a w nim planowanie, kreatywność i poznawanie świata – nieustanny rozwój. Teraz już wiedzą: „Twoje decyzję wpływają na wszystkich”.  Po wystawie uczniowie ZST pokazali naszym uczniom ofertę edukacyjną jaką oferuje szkoła.


Dzień Kultury Krajów Niemieckojęzycznych

  Drużyny z dziesięciu gimnazjów wzięły w czwartek udział w Dniu Kultury Krajów Niemieckojęzycznych, który już po raz piąty odbył się w Publicznym Gimnazjum numer 10. Były ciekawe warsztaty, konkursy i prezentacje, mające na celu popularyzowanie wśród młodzieży języka niemieckiego, i motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy. (...)

  Uczniowie Gimnajum w Natolinie zajęli II miejsce w konkursie na najciekawszą pracę plastyczną na temat pozytywnych skojarzeń uczniów z dowolnym krajem/krajami niemieckojęzycznymi.


  Młodzieżowa
  Rada Gminy

  17 października 2015 roku po raz pierwszy zebrała się Młodzieżowa Sesja Rady Gminy. Wzięła w niej udział młodzież  i dzieci gminnych szkół. Młodzi radni zapoznali się z zasadami pracy Rady Gminy, złożyli uroczyste ślubowanie oraz dokonali krótkiego przedstawienia  swojej osoby.

  Warsztaty...


"Bezpieczny dom"

W dniach 10 oraz 21 XII 2015 r. uczniowie klas I a,b,c oraz IIIb wraz z wychowawcami uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny dom” oraz ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Ognik”w Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W pierwszej części zajęć uczniowie uczyli się postępowania w razie zauważenia pożaru, mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujniki dymu i czadu, dlaczego należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń, sprawdzali też jak nagrzewają się drzwi, za którymi się pali. Dowiedzieli się, na co uważać, żeby nie doprowadzić do pożaru, czy jak bezpiecznie używać domowych sprzętów. Obejrzeli pouczające filmy edukacyjne. Druga część zajęć odbyła się w garażach, gdzie oglądali  wozy strażackie, sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Mieli również możliwość obserwowania wyjazdu do prawdziwej akcji ratowniczej. Zajęcia były pouczające, bardzo ciekawe, a radomscy strażacy uświadomili dzieciom jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i jak właściwie zachować się w sytuacji, gdyby przyszło zmierzyć się z prawdziwym zagrożeniem.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa.

fotorelacja

Również uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z p. Agnieszką Tkaczyk-Żylińską i p. Kingą Neską21 stycznia 2016 r. odwiedzili „Bezpieczny dom” znajdujący się w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Tam odbyło się spotkanie ze strażakami, którzy opowiadali uczniom o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy oraz wymaganiach, jakie musi spełnić kandydat na strażaka. Przedstawili również najważniejsze zasady postępowania podczas pożaru, opowiedzieli o rozprzestrzenianiu się dymu, sposobie działania czujników dymu i czadu. Zaprezentowali też jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli się przekonać, jak nagrzewają się drzwi, za którymi się pali. Dowiedzieli się, na co uważać, żeby nie doprowadzić do pożaru, a także jak bezpiecznie używać domowych sprzętów. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a uczniowie wyszli z niego wzbogaceni o nową wiedzę.


   

   

  Lekcja otwarta w VII LO
  im. K. K. Baczyńskiego w Radomiu

  W piątek 27 listopada 2015r. uczniowie klas trzecich gimnazjum naszej szkoły razem z p. Joanną Ludwińską
  i p. Ewą Jarzyńską wzięli udział w lekcji otwartej zorganizowanej w VII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Radomiu przez nauczycielki tej szkoły p. Beatę Drążyk-Ołtarzewską i Ewę Kulczycką.

  Więcej...


  25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Święto Pluszowego Misia upłynęło pod hasłem: „MIŚ PROMUJE CZYTANIE”. Nasz Pluszowy Przyjaciel skończył w tym roku już 113 lat i wybrał się do szkoły, aby poznać nowych przyjaciół i nauczyć się wielu nowych rzeczy. Odwiedzając bibliotekę szkolną w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Natolinie był zaskoczony, iż jest bohaterem wielu bajek dla najmłodszych dzieci, bo Uszatek, Koralgol i Kubuś Puchatek to postacie ponadczasowe. (...) więcej

  fotorelacja


  Więcej

  Wolność kocham i rozumiem...

   Wieczornica "Polaków Drogi do Wolności"

   W dniu 10 listopada 2015 roku o godzinie 17:00 odbyła się wieczornica "Polaków Drogi do Niepodległości". Młodzi wykonawcy w montażu słowno- muzycznym uczcili pamięć Polaków, którzy walczyli o wolność i tożsamość narodową. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Jedlania- Letnisko Piotr Leśnowolski, Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Grad wraz z radnymi, Kierownik Referatu Edukacji Kultury i Sportu Emilia Romanowska, Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej Jerzy Chrzanowski, Dyrektor Wydziału Edukacji w Radomiu Anna Ostrowska,sołtysi oraz rodzice.  Program Doradztwa Zawodowego

   

  Więcej


  Jesienny koncert

  Za oknem listopadowa pogoda, a u nas w sali pogodnie, gwarno, wesoło i kolorowo. Tak było 30 listopada 2015r., kiedy to wszystkie dzieci świętowały "Jesienny Koncert". Na ten koncert zaprosiliśmy Dyrekcję Szkoły oraz Rodziców. W swoim programie artystycznym dzieci zaprezentowały wesołe tańce, piosenki, recytacje wierszy i krótkie inscenizacje. 
  Obcowanie z muzyką w każdej postaci jest rozwijające i twórcze. Jesienny koncert wywołał radość i umożliwił dzieciom prezentację ich zdolności, umiejętności. Wzmocnił u dzieci poczucie własnej wartości. Licznie zgromadzeni goście nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.

  A oto fotorelacja z koncertu:


  Warszawa – 11 XI 2015

  Pani Maria Trzos (nauczycielka historii i WOS-u)
  wzięła udział
  w XXVII Biegu Niepodległości w Warszawie
  - 10 km pokonała w czasie 01:08.21
  - startowała z numerem 3852


Spotkanie z panią Joanną Marią Chmielewską

  25 listopada 2015r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z panią Joanną Marią Chmielewską. Miało to miejsce w Bibliotece Publicznej Miejskiej, filia nr 3 MBP w Radomiu, na ulicy Królewskiej 5. Joanna Maria Chmielewska - pedagog, autorka książek dla dzieci (powieści – „Historia srebrnego talizmanu”, „Neska i srebrny talizman”, seria poetycka „Zaczarowane rymowanki”) i dla dorosłych („Poduszka w różowe słonie”, „Sukienka z mgieł”). (...) więcej

  fotorelacja ze spotkania


   „Samo już czytanie książek kształci ludzi. Im więcej się czyta, im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników."

   Stanisław Konarski

   30 października 2015r. miało miejsce już drugie spotkanie kontynuujące w naszej szkole akcję „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
   W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 0- 3 mieli przyjemność wysłuchania fragmentów baśni, które pięknie przeczytali zaproszeni goście: p. Piotr Leśnowolski Wójt Gminy Jedlnia – Letnisko, p. Emilia Romanowska Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu, p. Leszek Pożyczka Dyrektor ZSO w Natolinie,p. Beata Baryłka Wicedyrektor ZSO w Natolinie, p. Barbara Arak Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni– Letnisko, p. Paweł Lenarcik starszy sierżant sztabowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, p. młodszy brygadier Paweł Fliszkiewicz Naczelnik Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach, p. Doktor Ewa Czerwińska i p. Elżbieta Krawczyk babcia jednej z uczennic szkoły.

   czytaj dalej / fotorelacja


   Spotkanie uczniów klas 0-III z policjantem

   Dnia 21 października 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, poznały zasady zachowania się w czasie ataku psa. Uczyły się także, jak należy postępować podczas spotkania z nieznajomym.

   fotorelacja


   

   Ślubowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej

   Tegoroczną uroczystość  dzieci rozpoczęły polskim tańcem narodowym i wspaniałym krokiem poloneza wstąpiły na salę wypełnioną rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Wśród nich zasiadał  Wójt Gminy pan Piotr Leśnowolski, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - pani Emilia Romanowska oraz dyrektor szkoły pan Leszek Pożyczka i wicedyrektor pani Beata Baryłka. Byli również przedstawiciele Rady Rodziców z panem Dariuszem Bogatkiem na czele.

   


   

   Zbiórka makulatury, korków i butelek

   W dniach 19, 20, 21 października 2015r. odbyła się w naszej szkole zbiórka odpadów: makulatury, plastikowych korków
   i butelek oraz baterii. Ogółem zebrano:
   6000,4 kg - makulatury:
   496 kg - korków;
   85,9 kg- plastikowych butelek

   Koordynatorzy akcji: Anna Kozik, Agnieszka Chrzanowska, Dagmara Gajewska
   Współpraca LOP - Anna Suchowska

  Szczególowe wyniki zbiórki.


   

   

   Europejski Dzień Języków

   28 września 2015r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, dołożyli wszelkich starań, aby ta uroczystość na długo pozostała w pamięci. Prym wiodły najpopularniejsze i najczęściej nauczane języki: angielski, niemiecki, francuski i włoski. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali tematyczny wystrój szkoły.


Uczniowie klasy 2c i 3a na lotnisku

7 października 2015r. klasa 2c i 3a wybrała się na wycieczkę na lotnisko wojskowe w Radomiu. Swoją podróż rozpoczęliśmy od przejazdu busem i spaceru do jednostki wojskowej. Przy bramie powitała nas pani przewodnik. Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty w hangarze, gdzie wiele dowiedzieliśmy się o budowie samolotów typu orlik i bryza. Mogliśmy też do nich wsiąść i zobaczyć jak pracują piloci i mechanicy. Po wyjściu z hangaru zwiedzaliśmy sztab. Najciekawszy okazał się symulator lotów. Każdy uczeń miał okazję pokierować samolotem. Po wyjściu ze sztabu udaliśmy się do Klubu Garnizonowego. Zwiedzaliśmy tam salę tradycji, w której zgromadzono wiele pamiątek, oraz oglądaliśmy wystawę samolotów. To była naprawdę ciekawa wycieczka.

fotorelacja


   

   Wycieczka do Pacanowa

   "...Wycieczka do Pacanowa była jedną z najciekawszych i magicznych ze wszystkich, na jakich do tej pory byliśmy. Zawsze będziemy pamiętać, co zobaczyliśmy w mysiej norze. Chcielibyśmy jeszcze raz tam pojechać."

   Przeczytaj pełna relację uczniów / fotorelacja