Działalność

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011


 


SK LOP - aktualności rok szkolny 2013/2014


  Witamy w roku szkolnym 2013/2014!
  Nasze Szkolne Koło LOP skupia w tym roku uczniów z klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, b, c. Jest nas już około 130 osób. Opiekunkami SK LOP są panie:
  Anna Suchowska i Ewa Wikalińska.


  Kolejny sukces uczniów należących do SK LOP!!!!
  25 czerwca 2014 roku w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego pod hasłem „Drugie życie odpadów”.
  Wyróżnienia otrzymali:
  w kategorii I – Patryk Fokt kl. IIa, Julia Sar kl. IIa, Przemysław Sukiennik kl. IIa. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Jak segregujesz odpady w swoim domu?”
  w kategorii II – Martyna Bińkowska kl. V b; Temat pracy „Ze starego coś nowego” - co można wykonać z odpadów. Wykonaj rzecz użyteczną- praca przestrzenna.

  Opiekun: pani Anna Suchowska

  Julia Sar

  Przemysław Sukiennik

   

   

  Patryk Fokt

   


  Konkurs przyrodniczy pod hasłem „Szkolny karmnik – zima 2013/2014 rozstrzygnięty!!!!!
  Dnia 13 czerwca 2014 r. w Kozienickim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów i nagród laureatom. Wśród laureatów znalazły się dwie drużyny z naszej szkoły:
  I drużyna w składzie: Karolina Czerwińska, Mateusz Kozik, Wiktoria Stanios, Krystian Kutkiewicz, Julia Nowak, Fabian Ralchel -  reprezentowała przedszkole.
  Opiekun pani: Justyna Fliszkiewicz, Joanna Królicka, Agnieszka Chrzanowska.
  II drużyna składała się z uczniów klas I – III: Piotr Bińkowski, Patrycja Zbrożyna, Mikołaj Kosterna, Karolina Chmura, Natalia Mąkosa, Paulina Lewandowska.
  Opiekun: pani Anna Suchowska.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

   

  http://www.parkiotwock.pl/index.php/aktualnosci-kpk/1015-final-xxi-edycji-konkursu-qszkolny-karmnik-zima-201314q-w-kozienickim-parku-krajobrazowym


  Święto Polskiej Niezapominajki

  15 maja 2014 roku już po raz VIII obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Niezapominajki, czyli święto przyrody. Święto to ma na celu promowanie przyrody i przypominanie o ochronie środowiska oraz zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Akcję tę zapoczątkował w 2002 roku nieżyjący już, redaktor radiowej jedynki, prowadzący „Ekoradio” - Andrzej Zalewski.
  W naszej szkole uroczystość odbyła się pod hasłem „Nie zapomnij o przyrodzie, Ziemi, słońcu, powietrzu oraz wodzie”. Były wiersze o niezapominajce, o Ziemi i o przyrodzie, piosenki i tańce /oddział przedszkolny 0c/. Uczniowie klasy IIa zaprezentowali przedstawienie pt. „Ratujmy morze, ratujmy Bałtyk”, podczas którego przypomnieli wszystkim jak ważne jest zachowanie czystości morza i nadmorskich plaż. Odbyły się też pokazy mody niezapominajkowej i wybory „Niebieskiej Królewny” i „Niebieskiego Królewicza”. Podczas uroczystości uczniowie podsumowali dwa projekty: Klub Czterech Żywiołów i „Bałtyk – nasze morze”.

  W obchodach naszego Dnia Niezapominajki wzięli udział: rodzice, pani dyrektor Anna Ostrowska, pani wicedyrektor Beata Baryłka i honorowy gość – pani Elżbieta Molenda - prezes Zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I – III, a także wychowawcy.

  Zdjecia z uroczystości

   


  Wyniki konkursu "Zabawka ze skrawka"

  Więcej


  10 kwietnia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 w Radomiu, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Sprzątanie Świata – Radom 2014”.
  Głównym koordynatorem akcji było Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu.
  Podczas spotkania pani prezes Teresa Czech wręczyła certyfikaty z wyróżnieniem najaktywniejszym szkołom.
  Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza szkoła. Otrzymaliśmy Certyfikat z wyróżnieniem za wzorowo przeprowadzona akcję.

   


Kolejne sukcesy naszych uczniów należących do SK LOP

13 lutego 2014r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Mój Las”.
Miło nam zakomunikować, że:
I miejsce zajęła – Wiktoria Serafin z klasy IIa
/praca uczennicy została zakwalifikowana do II etapu konkursu na szczeblu wojewódzkim i została wysłana do Warszawy/
II miejsce – Antoni Sikora z klasy IIa
Opiekun: pani Anna Suchowska
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.


Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi. Życzymy dalszych sukcesów.


Dokarmiamy ptaki – zima 2014

W tym roku szkolnym nasze koło również postanowiło dokarmiać ptaki i je obserwować. Rozwiesiliśmy karmniki i zbieraliśmy karmę. Od grudnia systematycznie dokarmiamy ptaki. Żeby lepiej poznać ptaki zimujące w Polsce i ich zwyczaje, udaliśmy się do Muzeum im. Jacka Malczewskiego na spotkanie z ornitologiem. Zwiedziliśmy też wystawę przyrodniczą. Przyłączyliśmy się również do Regionalnego Konkursu „Szkolny Karmnik – Zima 2013/2014”.
A tak pracujemy:


Pomagamy zwierzętom ze schroniska

W miesiącu październiku i listopadzie zorganizowana została w naszej szkole akcja polegająca na zbiórce suchej karmy, kocy, misek dla zwierząt ze schroniska. Ogółem zebrano około 111 kg karmy, kilka misek i kocy. Wszystkie dary przekazane zostały podczas spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „4 Łapy”, które odbyło się w naszej szkole 11 grudnia 2013r. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego 0c oraz uczniowie klasy I a, I b, II a.

   

   

  Dziękujemy wszystkim dzieciom za pomoc i aktywny udział w akcji.


Wizyta niespotykanego gościa.
W dniu dzisiejszym nasza koleżanka Olga przyniosła do klasy prawdziwego jeża. Opowiedziała nam jak go znalazła i jak się nim opiekuje.
To było bardzo ciekawe spotkanie.

   

   


  Sukcesy dzieci należących do SK LOP!!!
  28 listopada 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji Regionalnego Konkursu
  „Moje spotkania z puszczą” – pod hasłem
  „30 lat Kozienickiego Parku Krajobrazowego – w harmonii z przyrodą”
  Miło nam zakomunikować, że:

  w kategorii I – plastyka
  nagrodę odebrała
  Alicja Bogatek z klasy II a
  opiekun Anna Suchowska

  w kategorii I – literatura
  nagrodę odebrał
  Antoni Siczek z klasy II a
  opiekun Anna Suchowska

  w kategorii I – fotografia
  wyróżnienie uzyskał
  Igor Nowocień z oddziału przedszkolnego 0 b
  opiekun Justyna Fliszkiewicz

  Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!!!

   


  „Zbieram i pomagam, nie tylko przyrodzie…!”

  We wrześniu i październiku SK LOP wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowało akcję polegającą na zbiórce makulatury, plastikowych korków, butelek  i baterii. W akcji uczestniczyła prawie cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Podjęte działania były wynikiem włączenia się naszej placówki do tegorocznej 20 już akcji Sprzątanie Świata, która odbyła się pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.
  Nasze działania miały na celu nie tylko oczyszczenie środowiska, ale także pomoc dzieciom niepełnosprawnym – szczególnie akcja polegająca na zbiórce korków.
  A tak to wyglądało w obiektywie:


  Naszą działalność tradycyjnie rozpoczęliśmy od akcji „Sprzątanie Świata”,
  która odbyła się 20 września 2013 r.
  A oto relacje fotograficzne:

  Projekcje filmów o odpadach i segregacji

  Apel szkolny w wykonaniu uczniów klas II i III pt. „Odkrywamy czysty świat”

   

   

   

   

   

  Sprzątanie boiska szkolnego i ulic w Natolinie

   

 

 

 

 

 

Odbył się także konkurs plastyczny pod hasłem „Ekologiczny potwór”


Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

27 września 2013r. członkowie SK LOP uczestniczyli w wycieczce w Góry Świetokrzyskie i do Kielc. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodnicze. Obejrzały gołoborze i podziwiały piękno przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego.


Sukces naszego koła!!!


17 września 2013 roku w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu „Na najlepiej pracujące SK LOP” za rok szkolny 2012/2013.
Miło nam zakomunikować, że nasze koło zdobyło w tym konkursie


wyróżnienie.
Gratulujemy uczniom, ich opiekunom
i życzymy dalszych sukcesów!

 


Dzień Drzewa w naszej szkole!


Z okazji XI edycji Dnia Drzewa odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie poznawali różne gatunki drzew i  rozwiązywali zagadki związane z tą tematyką. Odbył się także w klasie II a konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienne drzewo”.


Ślubowanie Młodych Przyrodników


30 października 2013 roku w ramach obchodów Dni Ochrony Przyrody odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie młodych przyrodników. Spotkanie uświetniła swoja obecnością pani prezes Zarządu LOP w Radomiu – Elżbieta Molenda oraz pani dyrektor  - Anna Ostrowska. Podczas uroczystości uczniowie klasy I a oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych
0 a, b, c przedstawili krótki program artystyczny pt. „Spotkanie z Ekoludkiem”.
Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą dbać o przyrodę i postępować zgodnie z kodeksem Młodego Ekologa.
Następnie pani Prezes pasował dzieci na przyrodników i jednocześnie nowych członków
SK LOP. Dzieci otrzymały legitymacje LOP i drobne upominki.
W programie wystąpili także uczniowie z klasy II a.

Przygotowanie uroczystości:

pani Justyna Fliszkiewicz
pani Agnieszka Chrzanowska
pani Joanna Królicka
pani Anna Kozik
pani Ewa Wikalińska
Pani Anna Suchowska