• Działalność
 • Aktualności rok szkolny 2010/2011
 • Aktualności rok szkolny 2011/2012
 • Aktualności rok szkolny 2012/2013
 • Aktualności rok szkolny 2013/2014
 • Aktualności rok szkolny 2014/2015
 •  

   

   

   

   

   


  Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody


  Rok szkolny 2015/2016

  Opiekunowie: Anna Suchowska, Ewa Wikalińska i Agnieszka Chrzanowska


  Konkurs Ekologiczny "Edukujemy - Pomagamy" zakończony!!!!

  W roku szkolnym 2015/2016 zbieraliśmy zużyte baterie i przyłączyliśmy się do I Edycji Konkursu Ekologicznego "Edukujemy - Pomagamy" organizowanego przez Spółkę REBA Organizację Odzysku S.A. w Warszawie, jako grupa konkursowa "Konkurujemy - jak pracowite mrówki". 
  Miło nam jest przekazać Wam - uczniowie informację, że nasza szkoła została laureatem w tym konkursie.
  To dzięki waszej aktywności otrzymaliśmy to zaszczytne wyróżnienie. A szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy: 2 piłki do kosza, siatkówki i nogi oraz zestaw do badmintona.

   Gratulujemy!!!!

  Ogłoszenie!!!
  We wrześniu 2016 r. kolejna zbiórka baterii!
  Ale już teraz w czasie wakacji zachęcamy do ich zbierania.
  "O przyrodę dbamy,
  gdy baterie zbieramy!"
  Nie czekaj! Przyłącz się!


   Zakończyła się realizacja programu edukacyjnego
   "Nasi ulubieńcy- Przyjaźń zobowiązuje"!

  Program realizowany był pod patronatem Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu. Jego głównym celem było uświadomienie właścicielom zwierząt, że są odpowiedzialni za ich zachowanie, uwrażliwienie na humanitarne traktowanie zwierząt, wdrażanie do właściwej opieki nad zwierzętami. W ramach programu uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych działaniach i akcjach np. zbiórka karmy, "Złotóweczka dla koteczka i pieseczka", pogadankach, zajęciach edukacyjnych,  konkursach plastycznych, fotograficznych, literackich, spotkaniach
  z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "4 Łapy" z Radomia, wycieczce do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Wincentowie i apelu z okazji Dnia Kota.
   Serdecznie dziękujemy tym klasom, które bardzo aktywnie włączyły się w zbiórkę karmy
  i akcję "Złotóweczka dla koteczka i pieseczka".

  Sprawozdanie z realizacji programu


  Sadzimy drzewka.

  Jesienią dzieci z oddziału przedszkolnego zasadziły owoc dębu i kasztanowca. Po kilkunastu dniach pojawiły się pierwsze listki. Dyżurni systematycznie podlewali drzewka. Drzewka rosły i wypuszczały kolejne listki. Na wiosnę dzieci posadziły drzewka w ogrodzie szkolnym. Mamy nadzieję, że będzie im tu dobrze.

  fotorelacja


   Regionalny Konkurs Przyrodniczy "Rośliny i zwierzęta prawem chronione w regionie radomskim" - rozstrzygnięty!!!

   Dnia 14 czerwca 2016 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyła się konferencja przyrodnicza na temat "Rośliny i zwierzęta prawem chronione w regionie radomskim". Podczas konferencji Pani Prezes Zarządu LOP w Radomiu oraz zaproszeni goście wręczyli laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
   Miło nam zakomunikować, że:
   Karolina Czerwińska uczennica kl. II c
   zajęła w tym konkursie I miejsce /opiekun - pani Justyna Fliszkiewicz/,
   natomiast

   Julia Pasek z oddziału przedszkolnego 0 b
   zdobyła wyróżnienie /opiekun- pani Anna Suchowska/

   więcej


   Konkurs pod hasłem "Szkolny Karmnik - Zima 2016" - rozstrzygnięty!!!

   W maju 2016 r. jury konkursu składające się z przedstawicieli Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictw: Kozienice, Radom, Zwoleń oraz Kozienickiego Domu Kultury podsumowało konkurs przyrodniczy "Szkolny Karmnik - Zima 2016". Nasze drużyny reprezentujące oddział przedszkolny i klasy II - III otrzymały pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w akcji dokarmiania ptaków i popularyzowanie aktywnej ochrony ptaków w okresie zimowym.


   Święto Polskiej Niezapominajki 2016

   To już X jubileuszowe obchody Święta Polskiej Niezapominajki w naszej szkole. Było skromnie i niebiesko. Na korytarzach szkolnych pojawili się uczniowie w niebieskich strojach. Były też piękne przebrania. Najładniejsze stroje zostały nagrodzone dyplomami. Dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały film pt. "Fifi Niezapominajka", recytowały wierszyk o niezapominajce. Były też zabawy przy muzyce z niebieskimi balonami i zajęcia plastyczne,  podczas których dzieci malowały niezapominajki. Każdy mógł też wykonać kartę z niezapominajką i podarować ją na pamiątkę. Ogłoszone zostały też z tej okazji konkursy: plastyczny i literacki dla kl. 0 - III.

   więcej


   Dzień Ziemi - 22 kwietnia 2016

   Z okazji Dnia Ziemi członkowie SK LOP z klasy III a i oddziału przedszkolnego 0 a, b razem z wychowawcami udali się na wycieczkę do Puszczy Kozienickiej. Tam spotkali się z panią leśnik - Lidią Zaczyńska, która zabrała ich na spacer ścieżką edukacyjną "Źródła Królewskie". Podczas spaceru podziwialiśmy różne drzewa, krzewy i inne rośliny leśne. Widzieliśmy kwitnące na biało zawilce, podziwialiśmy soczystą zieleń wiosennych drzew, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Na zakończenie były zabawy bieżne i ognisko z pieczeniem kiełbasek. To był bardzo miły dzień.

   fotorelacja


   Szkolne konkursy zorganizowane z okazji Dnia Kota - rozstrzygnięte!!!!

   W lutym 2016 roku z okazji Światowego Dnia Kota zorganizowano w naszej szkole Szkolny Konkurs Fotograficzny i Plastyczny pod hasłem "Mój kotek"  oraz konkurs literacki na wiersz i opowiadanie o kotku. W konkursie wzięło udział około 40 uczniów z klas I - III i dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a, b. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac. Po burzliwej dyskusji komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

   czytaj całość


  Akcja "Szkolny karmnik 2016" zakończona

  W czwartek 17 marca 2016 r. zakończyła się akcja dokarmiania ptaków w naszej szkole. Z tej okazji odbył się krótki apel...

  Więcej


   Powitanie wiosny

   W poniedziałek 21 marca 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i  uczniowie klas I - III pożegnali zimę i powitali wiosnę. Dzień ten był "dniem zielonym". Po korytarzu szkolnym przechadzały się "Wiosenki" - dziewczynki przebrane za Panią Wiosnę. Odbyły się też "wiosenne zajęcia",  podczas których dzieci wykonywały  prace plastyczne o tematyce wiosennej oraz  "Wiosenny korowód z Marzanną". Ekologiczne Marzanny zostały rozebrane, a odpady posegregowane przy wesołej piosence:
   "Marzanno, Marzanno,
   Ty zimowa panno.
   Dzisiaj Cię zegnamy,
   bo wiosnę witamy"

   fotorelacja


   Kolejny Certyfikat dla naszej szkoły!!!!

   Dnia 25 lutego 2016 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata - Radom 2015" - pod hasłem "Wyprawa - Poprawa". Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła otrzymała kolejny już CERTYFIKAT z wyróżnieniem za wzorowe przeprowadzenie tej akcji. Przypominamy, że działania związane z akcją trwały od września do  października, a składały się na nie: zbiórka  i segregacja odpadów, warsztaty przyrodnicze, projekcja filmów, zajęcia edukacyjne, zajęcia sportowe pod hasłem "ekologia na sportowo", konkurs plastyczny i przygotowanie inscenizacji pt.: „W Ekolandii".

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tego Certyfikatu. Szczególnie Rodzicom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce: makulatury, plastikowych korków i butek, baterii. Nauczycielom i wychowawcom klas za zachęcanie uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska. Dyrekcji Szkoły za umożliwienie zorganizowania akcji na terenie szkoły i popieranie działań związanych z ekologią. 

   Opiekunki SK LOP


   Dzień Kota w naszej szkole!!!

    

    

   Dnia 17 lutego 2016r. zgodnie z kalendarzem ekologicznym obchodziliśmy Dzień Kota. W szkole pojawiły się kotki. Pluszowe, puszyste, milutkie, białe, rude, czarne, szare, kolorowe i ciepłe maskotki kotków. Ich właściciele dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III, również upodobnili się do kotków. Przebrania były przeróżne, a niektóre wręcz oryginalne. Kotki miauczały, machały ogonkami i śmiesznie poruszały wąsikami. Na początku uczniowie z kl. IIIb i IIa przedstawili krótką historię Dnia Kota i uświadomili wszystkim zebranym, jaka jest rola kota w życiu człowieka. Następnie uczniowie klasy Ib przedstawili inscenizację bajki St. Jachowicza pt.: „Chory kotek". Potem przyszła pora na czytanie. Opowiadania i wiersze o kotkach czytali: pan dyrektor Leszek Pożyczka, pani wicedyrektor Beata Baryłka, panie bibliotekarki - Małgorzata Rochowska, Agnieszka Tkaczyk - Żylińska i Maria Kozera-Frąk. Kolejnym punktem programu były wybory najciekawszych strojów kotka. Wyróżnione dzieci - kotki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. W tym dniu można było pomalować sobie buzię "na kotka". W klasach odbyły się także konkursy plastyczne. To był miły i wesoły dzień.

   Koordynatorki akcji: Ewa Wikalińska, Agnieszka Chrzanowska, Anna Suchowska. Współpraca - Ewa Mąkosa /przygotowanie inscenizacji bajki./
   A oto fotorelacja:


   Rozpoczynamy dokarmianie ptaków

   Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III  rozpoczęły akcję pod hasłem "Okruszek dla ptaka nieboraka" i jednocześnie realizują zadania Regionalnego Konkursu Przyrodniczego "Szkolny Karmnik - Zima 2015/2016". Działania swoje zaczęliśmy od przygotowania karmy, przeglądu karmników. Następnie udaliśmy się do ogrodu szkolnego i zawiesiliśmy karmniki w różnych miejscach widocznych dla ptaków. Potem wyznaczone osoby nasypały do karmników odpowiedni pokarm. Teraz będziemy oczekiwać na ptaki i prowadzić obserwacje. Zaplanujemy też dyżury i ustalimy, kto ma w dalszych zimowych dniach dokarmiać ptaki.
   Fotorelacja:


    Regionalny Konkurs Przyrodniczy "Mój las" rozstrzygnięty!!!

    Dnia 28 stycznia 2016 roku w budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyła się konferencja przyrodnicza dla szkolnych opiekunów LOP pod hasłem "LAS - LEŚNICY - PRZYRODNICY", podczas której odbyło się również uroczyste podsumowanie konkursu
    "Mój las - edycja XXIX".
    Miło nam zakomunikować, że mamy w tym konkursie laureatów. I tak w:
     kategorii I - przedszkola i oddziały przedszkolne:
    I miejsce - zajęła Amelia Pawlak
    III miejsce - zajął Karol Jaworski
    /oddział przedszkolny 0 b - wych. Anna Suchowska/
     kategorii II - klasy I - III
    II miejsca zajęły - Karolina Rzepka
    /klasa II c - wych. pani Justyna Fliszkiewicz/
    i Oliwia Borkowska
    /klasa II a - wych. pani Agnieszka Chrzanowska/

    Gratulujemy laureatom i ich opiekunom! Życzymy dalszych sukcesów!

    ...


   Apel szkolny
   W ostatnim dniu przed feriami zimowymi dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III spotkali się na apelu szkolnym. Tematem przewodnim była - zima, bezpieczeństwo i pomoc. Uczniowie klasy III b, II a i dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przygotowali inscenizację, której głównym tematem było dokarmianie ptaków w zimie i bezpieczne zabawy podczas ferii zimowych. Podczas apelu Pan Dyrektor Leszek Pożyczka wręczył nagrody laureatom Regionalnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem  "Mój las".
   Fotorelacja:


   Klasy czwarte zwiedzają stację meteorologiczną

   Dnia 20 listopada 2015 r uczniowie klasy 4 a i 4 b udali się na wycieczkę przyrodniczą do Stacji Meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Nowinach koło Kozienic. Dzięki wyjazdowi uczniowie na własne oczy mogli  zobaczyć prawdziwe przyrządy do mierzenia składników pogody: różne termometry, deszczomierze, wiatromierze, przyrządy do mierzenia pokrywy śnieżnej, urządzenie do określania widoczności powietrza. Pani pracownik stacji opowiadała też o swojej pracy i o tym jak powstają raporty i jak się je co godzina wysyła do instytutu w Warszawie. To była ciekawa wyprawa, która poszerzyła wiedzę naszych uczniów.

   A to już fotorelacja:

   . ..

   . ..

   . ..


   Apel szkolny

   17 grudnia 2015 roku odbył się w naszej szkole krótki apel, podczas którego podsumowaliśmy X Jubileuszowy Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Przyroda w oczach dziecka". Konkurs odbył się w ramach październikowych "Dni Ochrony Przyrody". Na konkurs wpłynęło 41 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczył Pan Dyrektor Leszek Pożyczka.

   Oto wyniki:

   Kategoria I - oddział przedszkolny i klasy I

    

   I miejsce: Karol Żuchowski kl. I b
   Igor Stanios oddział przedszkolny 0 b
   II miejsce:
   Giulia Piaseczny kl. I c
   Igor Nowocień kl. I c
   III miejsce
   Mateusz Sikora - kl. I c
   Karol Jaworski oddział przedszkolny 0 b

   Wyróżnienia: Maja Jakubiak - oddział przedszkolny 0 a, Daria Gałek, Amelia Pawlak - oddział przedszkolny  0 b

    

   Kategoria II - klasy II i III

    

   I miejsce:Małgorzata Porzyczka - kl. III b
   Bartłomiej Markowski - kl. III a

   II miejsce:
   Natalia Fortuna kl. II b

   Emilia Siara - kl. II a
   III miejsce:

   Karolina Czerwińska - kl. II c

   Michał Siek - kl. III b

   Wyróżnienia: Karol Witkowski, Jakub Zbyrek - kl. II a, Mariusz Motyka - kl. III b

    

   Wszystkim laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w szkolnych konkursach.

   .

   .

   .

   .

   Na apelu podsumowano także akcję "Sprzątanie Świata - 2015" i akcję "Pomóż im" - polegającą na zbiórce darów dla Schroniska. Najaktywniejsze klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

   .

   .

   .

   .

    


   Spotkanie z leśnikiem

   18 grudnia 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b oraz uczniowie klasy IIa spotkali się z panem Krzysztofem Kamińskim przedstawicielem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcenie dzieci do pomagania zwierzętom w zimie, poznanie drzew iglastych i ich ochrona, pogłębienie wiadomości na temat ptaków i ssaków żyjących w naszych lasach, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
   Gość opowiadał o lesie i prezentował różne okazy przyrodnicze, które wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i wzbogaciło wiedzę uczniów.
   Fotorelacja:


   Zbiórka zużytych baterii zakończona!!!

    W miesiącu wrześniu i październiku 2015 r. trwała zbiórka zużytych baterii. W zbiórkę zaangażowała się duża grupa uczniów z naszej szkoły.
    Ogółem zebraliśmy 90,06 kg baterii.  A to najaktywniejsi:
    I miejsce zajął uczeń klasy IVa - Michał Włodarczyk /501 sztuk/, który jednocześnie otrzymał tytuł
    "Zbieracz roku"

    II miejsce zajął - Dominik Siczek z oddziału przedszkolnego 0 b /359 sztuk/
    III miejsce zajęła - Natalia Fortuna z klasy II b /345 sztuk/
    IV miejsce zajął Igor Nowocień - z klasy I c /275 sztuk/
    V miejsce zajęła - Wiktoria Tokarska z klasy III b /211 sztuk/

    Najaktywniejszą klasą okazała się - klasa III b /wych. Ewa Wikalińska/,
    która zebrała ogółem - 831 sztuk zużytych baterii.

   Dziękujemy wszystkim "Aktywnym".

   Dzięki Wam przyroda będzie piękniejsza.


    

   Goście w oddziale przedszkolnym

   9 grudnia 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b spotkały się z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół "4 Łapy". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się psem i kotem, jak tresować psy. Poznały kilka ras psów. Przećwiczyły także postawę "na żółwika", która chroni ich przed atakiem psa. Dzieci zaprzyjaźniły się z psem Pana Piotra. Spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze, i dostarczyło dzieciom dużo wrażeń. Po spotkaniu dzieci przekazały - 26,78 kg suchej karmy i 1 koc.
   A to już fotorelacja ze spotkania:


   Wizyta w schronisku!

   Dnia 18 listopada 2015 roku uczniowie klasy II a, III b i III gim b pod opieką pani: Agnieszki Chrzanowskiej, Ewy Wikalińskiej i Iwony Syty udali się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Wincentowie. Wycieczka to finał akcji charytatywnej pod hasłem "Pomóż im" . Celem wycieczki było przekazanie karmy zbieranej w szkole, koców, misek oraz budy, a także poznanie zasad funkcjonowania schroniska i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt.

    

   Akcja "Pomóż im" - zakończona!!!

   W miesiącu październiku 2015r. zorganizowana została w naszej szkole akcja pod hasłem „Pomóż im", która polegała na zbiórce karmy, koców, misek i innych akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, wychowawców klas oraz Rodziców akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy rekordową ilość - 121,4 kg karmy, 5 koców, 1 ręcznik, 1 miskę, smycze i obroże oraz.... jeden z Rodziców zasponsorował .... budę.
    A tak się przedstawia klasyfikacja:
   I miejsce - klasa III gim b - 41 kg karmy /wych. p. Iwona Syta/
   II miejsce - klasa III b - 28,5 kg karmy /wych. p. Ewa Wikalińska/
   III miejsce - klasa I b - 19,2 kg karmy /wych. p. Ewa Mąkosa/
   IV miejsce - klasa II c - 17,5 kg karmy /wych.p. Justyna Fliszkiewicz/
   V miejsce - klasa II a - 8,5 kg karmy /wych.p. Agnieszka Chrzanowska/
    W akcji wzięły również udział klasy: I a, I c, II b, III a, które ogółem przekazały - 7,7 kg karmy.

    Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczniom i Rodzicom za aktywny udział w akcji.
   Gdyby nie Wasza wrażliwość na los bezdomnych zwierząt, akcja ta nie mogłaby być przeprowadzona tak skutecznie.
   DZIĘKUJEMY!!!!


    

    Zbiórka makulatury, korków i butelek

    W dniach 19, 20, 21 października 2015r. odbyła się w naszej szkole zbiórka odpadów: makulatury, plastikowych korków
    i butelek oraz baterii. Ogółem zebrano:
    6000,4 kg - makulatury:
    496 kg - korków;
    85,9 kg- plastikowych butelek

    Koordynatorzy akcji: Anna Kozik, Agnieszka Chrzanowska, Dagmara Gajewska
    Współpraca LOP - Anna Suchowska

   Szczególowe wyniki zbiórki.


   Kolejny sukces SK LOP

   Dnia 22 października w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbyła się konferencja pt.: „Razem dla ochrony przyrody", podczas której podsumowano 60 lat działalności Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć również prezentację multimedialną dotyczącą projektu „Ochrona obszarów natura 2000 na terenie województwa świętokrzyskiego..." oraz prezentację przedstawiającą działalność szkolnych kół LOP regionu radomskiego za rok szkolny 2014/2015. W trakcie konferencji dokonano rozstrzygnięcia konkursu na  "Najlepiej pracujące szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody- 2014/2015".
   Miło nam zakomunikować, że nasze SK LOP zajęło I miejsce.

    To już kolejny raz, gdy zajmujemy to zaszczytne miejsce. I tylko krok dzieli nas od uzyskania tytułu Mistrza.
   A zatem do dzieła członkowie koła. Ten rok jest dla nas bardzo ważny.Działajcie, bo wszystkie działania na rzecz przyrody i środowiska są ważne.
   Zachęcamy też do wstąpienia w poczet szkolnego koła. Każdy działacz przyrody na wagę złota!

   Opiekunki SK LOP: Anna Suchowska, Ewa Wikalińska, Agnieszka Chrzanowska

    

    


   Dzień Drzewa w naszej szkole

   9 października 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, b i uczniowie klas I – III spotkali się na krótkim apelu szkolnym poświęconym szkolnym obchodom Dnia Drzewa. Hasło tegorocznej akcji to „Czytamy drzewom".Apel rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a, b od recytacji wiersza pt.: „Kolorowe liście". Następnie uczennica z kl.IIIa odczytała wiersz Włodzimierza Ścisłowskiego pt.: „Dzień dobry drzewa". Do wspólnego czytania zaprosiliśmy również pana dyrektora Leszka Pożyczkę i panią bibliotekarkę - Małgorzatę Rochowską, którzy przeczytali wiersze Janiny Porazińskiej i Jana Brzechwy.

   Kolejnym punktem apelu były zagadki i "Zgaduj - zgadula" pt.: „Jakie to drzewo?" Na zakończenie dzieci odpowiadały na pytania „Co nam daje drzewo? i "O co prosi drzewo?" Po apelu odbyły się projekcje filmu i konkurs plastyczny pt.: „Moje drzewo". Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego 0b udały się jeszcze na wycieczkę do ogrodu szkolnego w celu poznania drzew i krzewów. To był dzień pełen wrażeń i aktywności twórczej.
   A oto fotorelacja:


   Witamy w roku szkolnym 2015/2016 wszystkich członków SK LOP i sympatyków przyrody. Naszą działalność rozpoczynamy tradycyjnie od ... „Sprzątania Świata". Hasło tegorocznej akcji brzmi "Wyprawa poprawa". W ramach akcji przygotowaliśmy gazetkę szkolną oraz konkurs plastyczny pod hasłem "Dwa światy - piękny i zaśmiecony" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I -III.

   Natomiast 18 września 2015r. już od wczesnych godzin rannych dzieci uczestniczyły w projekcjach filmów, prezentacjach multimedialnych o tematyce przyrodniczo - ekologicznej, a także warsztatach pt.: „Co i jak segregować - operacja segregacja". Warsztaty dla uczniów przygotowały panie: Iwona Syta i Agnieszka Żylińska oraz uczennice Gimnazjum. O godz. 9.00 wszyscy uczniowie z klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w przedstawieniu pt.: „Co słychać w Ekolandii", podczas którego dowiedziały się jak należy dbać o środowisko. Po krótkim apelu odbyły się zawody pod hasłem "Ekologia na sportowo", które wprawiły wszystkich w radosny nastrój i dostarczyły niezapomnianych przeżyć. Hasło tegorocznej akcji oraz piękna pogoda zachęciły uczniów do spacerów i wycieczek. Toteż dzieci z oddziału przedszkolnego 0b i uczniowie kl. IIa udali się na wyprawę po okolicy w celu sprawdzenia stanu środowiska.

   A oto nasza fotorelacja: